Stavební Regatta 2013 - online zpravodajství závodu Stavební regatta 2013 - čtvrtek 

Pořadatel:

Partneři:Zpravodajství ze závodu

Aktuální zpravodajství ze závodu přenášené on-line přímo ze startovní lodě.


Čtvrtek 5. září

12:31 - Dobré poledne z Biogradu! Už je to tady - začíná Stavební regatta 2013 - v pořadí již 8. ročník. Vše probíhá podle plánu, první lodě vyrážejí na vodu trénovat a odpoledne bude 1. tréninková rozjížďka. Nálada výborná, pivo Hostivar skýtá příjemné osvěžení. Budeme se hlásit z vody.

15:53 - Hlásíme se z vody, kterou již několik hodin brázdí trénující posádky. Účastníky letos jsou: RODOP, FINEP, SKiMU, Zepris, EBM, Vila Verde build by Hinton a ADR.

15:56 - Zakotvili jsme startovní loď u ostrova Kozina a připravujeme trať na dnešní tréninkovou rozjížďku, která proběhne ca. za 10min. Jsou ideální podmínky: slunečno a severozápadní vítr o síle 14 uzlů.

16:20 - Je odstartována 1. tréninková rozjížďka, které se účastní 3 lodě: ADR, EBM, Finep. Ostatní posádky daly přednost individálnímu tréninku. Jede se jedno kolo.

16:31 - Na první bóji je první FINEP následován lodí ADR a třetí posádka EBM sailing team.

16:41 - Blíží se cílová rovinka. Vedle sebe jedou téměř vyrovnaně lodě ADR a FINEP.

16:42 - Cílem nakonec projíždí loď ADR jako první. Již zkušený tým lodi FINEP neprojel cílovou rovinkou a gentlemansky tak nechal vyhrát nováčky Stavební regatty, posádku ADR.

16:44 - Do cíle se blíží i loď EBM. Na zadní vítr ji doplnila i loď Zepris, která se do tréninkové rozjížďky přidala v polovině trati.

16:46 - V cíli jsou již všechny lodě. Fouká stále pěkně a tak budeme za chvíli startovat ještě jednu tréninkovou rozjížďku.

17:12 - Právě byla odstartována 2. tréninková rozjížďka. Nejlepší start měla loď ADR, poté EBM a Zepris. Tyto tři lodě nyní křižují na horní bójku a ladí synchronizaci posádek. Fouká stálých 14 uzlů.

17:26 - Lodě mají za sebou první stoupačku a točí v pořadí: ADR, EBM, Zepris. Nováčkům ADR to evidentně půjde skvěle. Udržejí prvenství? Jedeme dvě kola.

17:37 - Loď ADR, která plula na zadní vítr pouze s genou, s náskokem 300 m točí dolní značku jako první a vyráží do druhého kola.

17:38 - Lodě Zepris a EBM dojíždí souběžně za nimi. Začínají ale pozdě stahovat spinakr a dělat obrat, a tak ztrácí na loď ADR další metry.

17:42 - Nyní i EBM a Zepris dokončilo obrat a míří nahoru. ADR ale mezitím zvětšilo náskok na zhruba 0,5km a pravděpodobně tak vyhraje tuto rozjížďku. Bude se rozhodovat mezi loděmi EBM a Zepris.

17:51 - Loď ADR právě otočila horní bójku. Lodě EBM a Zepris značně stáhly její náskok, nicméně na vítězství to už asi stačit nebude.

17:54 - Pořadí zbývajících dvou lodí: 2. EBM a 3. Zepris.

18:03 - Loď ADR právě projela cílem. Srdečně gratulujeme ke skvěle zvládnutému prvnímu dni na regattě.

18:20 - Na druhém místě dojíždí Zepris a v těsném závěsu EBM sailing team, který ztratil druhé místo na posledním úseku dráhy, když stáhl spinakr.Pátek 6. září   Sobota 7. září   Neděle 8. září